Lectio divina z Kościołem pierwszego wieku

Lectio divina z Kościołem pierwszego wieku

Majowe Lectio divina w Domu Słowa w Legnicy, odbyło się w dniach 8 – 10.05.26 pod hasłem „Wolni w Jezusie Chrystusie”, poświęcone było 8. rozdziałowi Dziejów Apostolskich. Towarzyszem, objaśniającym kontekst i wprowadzającym w kolejne etapy spotkania ze Słowem był ks. dr Piotr Kot z KUL.
Uczestnicy zostali postawieni wobec swoistego tryptyku postaci i wydarzeń: najpierw młodego Kościoła rozsianego po świecie przez prześladowania, następnie Szymona Maga, usiłującego kupić dar Ducha Świętego, a wreszcie diakona Filipa towarzyszącego etiopskiemu dworzaninowi.

To, co Słowo mówiło do i o każdym uczestniku, do czego zaprosiło, pozostanie w sercu. Niech Pan będzie uwielbiony za ten czas łaski, a ks. Piotrowi dziękujemy za liczne pytania, inspiracje i refleksje podarowane we wprowadzeniach.

Jak przeżywam „ucisk” — jedynie po ludzku czy w perspektywie Bożej? Czy jestem siewcą Słowa, radości i „Bożego Narodzenia”, czy raczej głoszę samego siebie? Czy ulegam subtelnej pokusie „handlu” z Bogiem — dobro za dobro, usiłując zasłużyć na Jego miłość? Czy jestem uczniem Ducha Świętego jak diakon Filip?