«Słowo życia» – ABRAHAM

Lectio divina nie jest metodą rozważania Pisma świętego – jest stylem życiaLektura tekstu natchnionego, medytacja słowa Bożego, modlitwa – to wszystko w tym celu, żeby ostatecznie zamieszkać w Słowie.

Przed wejściem w Wielki Post zapraszamy do udziału w rekolekcjach lectio divina z Abrahamem. Abraham to jedna z najważniejszych postaci w dziejach zbawienia. W jego historii odkrywamy zapowiedź Paschy Jezusa Chrystusa.

Droga życia Abrahama jest pełna zakrętów, zza których raz za razem wyłania się oblicze Boga i słychać Jego obietnice. Abraham podąża w ich kierunku po śladach niewyraźnych, ledwo dostrzegalnych, ale jest wierny raz podjętej decyzji. Wędrówka Abrahama nie jest wolna od ciemności, niezrozumienia Boga, ludzkich potknięć, błędnych decyzji. Jednak z czasem Abraham staje się coraz bardziej pewny tego, że jego życie jest w rękach Boga. Uczy się żyć tajemnicą Boga, którego nie może całkowicie posiąść i zrozumieć. Doświadcza jednak coraz bardziej Jego wierności. To mu wystarcza, by się nie zatrzymać, tylko iść dalej za słowem.

Po wielu wiekach obietnice, za którymi Abraham podążał całe życie, spełnią się w Jezusie Chrystusie. Dlatego św. Paweł napisze w Liście do Galatów:

«Jeżeli należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama, dziedzicami zgodnie z obietnicą» (Ga 3,29).

Życie Abrahama to szkoła wiary. Tak pisze o tym Papież Franciszek:

«Wiara otwiera nam drogę i towarzyszy nam na przestrzeni dziejów. Dlatego jeśli chcemy zrozumieć, czym jest wiara, powinniśmy opowiedzieć jej historię, drogę ludzi wierzących, o której w pierwszym rzędzie świadczy Stary Testament. Szczególne miejsce należy się Abrahamowi, naszemu ojcu w wierze» (Lumen fidei, 8).

Zapraszamy do DOMU SŁOWA na drogę wiary z Abrahamem!

_____________

Informacje o rekolekcjach:

Termin: 17-19 lutego 2023 (pt – ndz).

Miejsce: DOM SŁOWA (ul. Jana Pawła II 1)

Zapisy do 10 lutego 2023 roku.

Koszty organizacyjne: 280 zł / os.

Dodatkowe informacje:

  • zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych ze wspólnymi łazienkami,
  • początek w piątek o godz. 18:00 – zakończenie w niedzielę ok. godz. 14:00,
  • należy zabrać ze sobą Pismo święte i notatnik,
  • rekolekcje w większości odbywają się w milczeniu (od piątku wieczorem do niedzielnego poranka).

Kontakt i zapisy u s. Olgi w sekretariacie Domu Słowa:

  • domslowa@diecezja.legnica.pl
  • 76/724-41-30 (pon-pt w godz. 9:00-14:00)