KURS ALPHA

ALPHA to dobry czas na oderwanie się od codziennego pośpiechu.

ALPHA to kurs dla każdego, kto chce dowiedzieć się czegoś o chrześcijaństwie, pogłębić swoją wiarę, rozwiać wątpliwości lub podzielić się swoim doświadczeniem wiary z innymi. Zarówno osoby, które nic nie wiedzą o Jezusie, jak i te, które Go znają, mają możliwość odkrywania na nowo Jego miłości. Możesz znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię życiowe pytania.

ALPHA obejmuje 10 cotygodniowych spotkań. Rozpoczyna się uroczystą kolacją, na której jest przedstawiana idea kursu. Cotygodniowe spotkania zaczynają się od wspólnego posiłku, aby zregenerować swoje siły po całym dniu zajęć i chwilę odpocząć przed zajęciami kursu. W tym czasie można również bliżej poznać innych uczestników.

Po posiłku jest wykład, następnie przerwa na kawę i ciastko i wreszcie spotkanie w małej grupie – najbardziej cenione przez uczestników. Podczas niego możesz porozmawiać, zapytać o wszystko i wyjaśniać swoje wątpliwości, dzielić się swoim doświadczeniem lub przedyskutować interesujący Cię problem. Możesz również tylko słuchać, bez konieczności mówienia. Każdy uczestnik wnosi do grupy nowe spojrzenie i to jest cenne.

ALPHA to dobry czas na oderwanie się od codziennego pośpiechu, na refleksję i poświęcenie uwagi swojemu życiu, swoim sprawom i emocjom.

ALPHA organizowana w parafii jest darmowa (kolacje i materiały również), można jednak złożyć dobrowolny datek na pokrycie kosztów posiłku.

Spotkanie inauguracyjne odbędzie się w piątek 10 lutego 2023 roku o godz. 18.30, w sali parafialnej parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy (pl. Kard. Stefana Wyszyńskiego 1).

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa przez formularz: https://tiny.pl/wff89

Kiedy

10.02.2023    
18:30 - 20:30

Kategoria